hackathon

Výzva #4: Analytická mapa dopravních nehod v ČR

Cílem této výzvy je vyvinout analytickou mapu dopravních nehod v České republice pomocí nástroje GLayer, nástroje pro interaktivní vizualizaci velkých a komplexních vícerozměrných prostorových dat prostřednictvím propojených pohledů. GLayer, je inovativní výpočetní nástroj GPU určený pro úlohy náročné na výpočetní výkon. Je to paralelní architektura, která poskytuje vysoký výpočetní výkon. GLayer obsahuje geografickou databázi s možností vykreslování, která je schopna ukládat, dotazovat a vykreslovat miliardy záznamů. GLayer podporuje dotazy podobné SQL a poskytuje grafický výstup agregovaných dat, jako jsou tepelné mapy (bodové nebo liniové).

InnoConnect poskytne žadateli přístup administrátora ke konfiguračnímu panelu GLayer, přes který bude konfigurován projekt analytické mapy (jsou vyžadovány pouze základní znalosti kódování).

Oficiální údaje o dopravních nehodách poskytnuté policií (zdroj) mohou být buď zpracovány žadatelem nezávisle a připojeny k back-endu GLayer prostřednictvím konektorů PostGIS nebo ClikHouse (bude poskytnuta podpora) nebo mohou být předem zpracovaná data poskytnuta společností InnoConnect.

Příklad: Analytická mapa GLayer
Příklad: Konfigurace projektu GLayer

***Registrace k této výzvě bude otevřena 1. dubna!***
Odkaz k registraci najdete na https://www.otevrenejaro.cz/jarni-inspire-hackathon-2021/

Mentory výzvy jsou:

František Kolovský zastává pozici senior backend vývojáře ve společnosti InnoConnet a je doktorandem na Západočeské univerzitě (ZČU). Mezi jeho hlavní oblasti působnosti patří dopravní algoritmy, směrovací algoritmy a zpracování velkých prostorových dat.
Františkův výzkum zaměřený na směrovací algoritmy získal 3. místo v soutěži ACM SIGSPATIAL Cup 2015 (Seattle, USA).
František také pracoval jako vývojář softwaru v několika evropských výzkumných a inovačních projektech: DUET, PoliVisu, OpenTransportNet a Plan4business.
Je držitelem Ing. diplomu z geomatiky ze ZČU.

Jiří Bouchal je spoluzakladatelem a ředitelem společnosti InnoConnect.net, společnosti zabývající se technologickým start-upem, která poskytuje klientům služby inteligentního určování polohy v oblastech inteligentních měst, inteligentní mobility, internetu věcí, otevřených dat a analýzy a vizualizace geodat.
Mezi hlavní odborné oblasti Jiřího patří obchodní rozvoj, obchodní analýza, řízení inovací, (geo) analýza dat a vizualizace, funkční analýza a design uživatelského rozhraní, zásady inteligentního města, služby eGovernment a inteligentní mobilita. Jiří má za sebou úspěšné výsledky v oblasti financování výzkumu a inovací H2020 a je angažován jako projektový manažer pro několik inovačních projektů.
Jiří získal magisterské diplomy z práva a evropských studií.
Více na: https://www.linkedin.com/in/jiribouchal/ 

0 0 votes
Hodnocení
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments