videowebináře

Webinář 10: Jak měřit a porovnávat atraktivitu regionů – ZÁZNAM

Nestihli jste tento atraktivní webinář v jeho vysílacím čase a chcete se dozvědět, jak měřit a porovnávat atraktivitu regionů? Neváhejte si pustit jeho záznam a komentovat jej v diskusi níže 🙂

Atraktivita regionů je jedním z faktorů, které hodnotí význam geografických oblastí, jejich konkurenceschopnost, přitažlivost pro různé formy podnikání a také potenciál pro spolupráci.
Webinář představí atraktivitu regionů zjišťovanou na základě statistických dat (tzv. evidence-based přístup). Atraktivita regionů je relativně subjektivní pohled a z pohledu různých jedinců a organizací může být chápána různě. V našem webináři vám představíme řešení, které může pomoci měřit atraktivitu regionů z různých pohledů a dle různých kritérií. Naše metoda je založena na zpracování rozsáhlých datových údajů.  Data jsou zpracována pomocí různých statistických metod (výpočet indexu atraktivity, různé formy tvorby klastrů) a prezentována ve formě statických map, grafů i interaktivní webové aplikace. Ukázky hodnocení atraktivity budou zahrnovat data a mapy pro obce v České republice, oblasti NUTS 3 v Evropě a státy Afriky.

Program webináře:

  • Základní koncept hodnocení atraktivity regionů
  • Mapy atraktivity regionů
  • Interaktivní aplikace
0 0 vote
Hodnocení
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments