
Zajímá Vás sběr dat pomocí moderních digitálních senzorů? Chcete se dozvědět, co je Agrihub a jaké možnosti poskytuje svým uživatelům?
Také v únoru se můžete těšit na sérii webinářů v rámci Otevřeného jara, při kterých Vám rádi tyto informace předáme! Kromě výše zmíněných témat jsme pro Vás přichystali následující:
Webinář 4: Agronode – autonomní telemetrická IoT stanice
2.2.2021, 13:00
Cílem tohoto webináře je seznámit Vás se stanicí navrženou pro sběr, uchování a online přenos pomocí bezdrátových IoT sítí širokého spektra fyzikálních, chemických a dalších veličin na základě využití komerčně dostupných senzorů.
Na webináři také představíme možnosti a typy připojitelných externích senzorů, příklady použití a aktuální vývojové aktivity.
Program webináře:
- Agronode – telemetrická IoT stanice a dostupné senzory (Marek Musil)
- Agronode aplikace a vývoj (Tony Kubíček)
Webinář 5: AgriHub – české zemědělské inovační centrum
9.2.2021, 13:00
Jedním z pilířů iniciativy “digitalizace evropského průmyslu” je tvorba digitálních inovačních hubů, jejichž účelem je návrh a vývoj inteligentních inovačních center k vytvoření vazeb lidí, firem a jiných subjektů se znalostmi a technologiemi, které pomohou v realizaci inovačních projektů a nápadů.
AgriHub – české zemědělské inovační centrum, který byl založen ve spolupráci společností Wirelessinfo a Lesprojekt služby, má za úkol podporovat a rozvíjet inteligentní zemědělství vytvořením společného prostoru pro sdílení nabytých znalostí v oblasti zemědělství. Jedním z principů je také propojení běžných uživatelů s vývojáři a výzkumníky. Druhým principem je integrace různých typů demo aplikací, kde budou mít zemědělci, vývojáři a výzkumní pracovníci šanci spolupracovat, otestovat různá API pro nová řešení a také poskytovat běžné experimenty. Třetím principem je zpřístupnění otevřených dat dostupných v České republice. Čtvrtým principem AgriHubu je propagace výsledků nejnovějších výzkumů v oblasti zemědělství a umožnění zapojit se do probíhajících výzkumů.
Cílem tohoto webináře je představit posluchačům AgriHub a ukázat aplikace a možnosti, které tato platforma poskytuje. Dále bude předvedena možnost, jak využívat volně dostupná data v České republice a jak je možné zapojit se do tvorby a publikace dat.
Webinář 6: Lesprojekt Cloud – prostředí pro aplikace a data
16.2.2021, 13:00
Na tomto webináři Vás seznámíme s cloudovou infrastrukturou Lesprojekt (HW, SW, data, nástroje) pro analýzu prostorových, statistických a dalších dat včetně jejich publikace. Dále bude představeno webové prostředí JupyterHub pro vzdálené analýzy a zpracování dat na serveru prostřednictvím webového prohlížeče.
Program webináře:
- Lesprojekt Cloud – architektura a nástroje (Jiří Kvapil) – 15 min
- JupyterHub – praktické využití na příkladech aplikací (Jiří Valeš, Dmitrii Kožuch) – 30 min
Webinář 7: Regionální speciality – internetová platforma pro podporu lokálních výrobců a přímého prodeje jejich produktů
23.2.2021, 13:00
Dostupnost lokální produktů a podpora místních farmářů jsou témata, která nabývají velkého významu i vzhledem k aktuální koronavirové situaci. Wirelessinfo v loňském roce připravilo nástroje pro on-line prodej farmářských produktů na lokální úrovni a současně pro propagaci jednotlivých farem v zájmovém regionu. Základem tohoto řešení je propojení regionálních informací o farmářích a jejich dostupných produktech s internetovou platformou pro obchodování s těmito produkty. Na webináři vám představíme některé z možností, jak tyto nástroje využít a také zkušenosti z pilotního provozu na Klatovsku.
Program webináře:
- Regionální speciality – technologické řešení (Petr Horák, Wirelessinfo)
- Zkušenosti z pilotního testování (tbd)
- Význam pro region (tbd)
Webináře jsou v českém jazyce a budou zcela otevřené. Před každým bude publikován odkaz, prostřednictvím kterého budete moci webinář sledovat živě. Přesto doporučujeme se registrovat předem na adrese https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEhGpnWe-DPMkc4PHvRc0m-dw87CiNgJeuSodHfj6qNEs5VQ/viewform
To nám umožní s Vámi lépe komunikovat a sdílet novinky. Veškeré webináře budou zveřejněny na YouTube.