videowebináře

Webinář 2: Sdílení prostorových dat – ukázka QGIS LayMan Pluginu a HSLayers-NG webové technologie – ZÁZNAM

Na druhém webináři konaném v rámci akce Otevřené jaro jsme si ukázali jednoduchou cestu, jak využít otevřené nástroje a technologie k publikování mapových vrstev nebo celých kompozic online. Využili jsme k tomu plugin do desktopového softwaru QGIS nazvaný “LayMan QGIS Plugin”, pomocí něhož lze snadno nahrát prostorová data na server. Data jsme pak zobrazili v online mapové aplikaci založené na knihovně “HSLayers-NG”. Tato online mapa může navíc fungovat také jako publikační nástroj a můžeme s ní data nahrávat i bez softwaru QGIS.

Na webináři se dozvíte nejen to, ale také se krátce podíváme, jak tyto služby fungují. Ukážeme si, že jsou zcela zdarma a především, jak postupovat, abyste i Vy mohli sdílet data, a naopak využívat data od jiných uživatelů. Na webináři se dozvíte nejen to, ale také se krátce podíváme, jak tyto služby fungují. Ukážeme si, že jsou zcela zdarma a především, jak postupovat, abyste i Vy mohli sdílet data, a naopak využívat data od jiných uživatelů.

Nestihli jste se k webináři připojit včas? Zde si můžete celý webinář přehrát a v případě jakýchkoliv dotazů se zeptat v diskusi pod tímto příspěvkem!

4.7 3 votes
Hodnocení
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments